سنگ ساختمانی چلیپا
تمام نکاتی که باید در مورد سنگ کریستال چینی بدانید - سنگ چلیپا

تمام نکاتی که باید در مورد سنگ کریستال چینی بدانید - سنگ چلیپا

سنگ های چینی یا کریستال جزو خانواده سنگ های مرمریت به حساب می آیند. این سنگ ها در ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارند. سنگ کریستال چینی دارای ویژگی های بسیار زیادی است. دارا بودن این ویژگی ها باعث شده تا از سنگ چینی برای محوطه خارجی و داخلی ساختمان استفاده شود. در ادامه این سنگ پرکاربرد را مورد بررسی قرار می دهیم.

سنگ کریستال چینی چیست؟

امروزه سنگ های چینی نامی است که به وفور می شنوید. سنگ کریستال چینی بافت بلوری شکلی دارد که تمام بلورهای آن قابل رویت هستند. سنگ های چینی جزو آن دسته سنگ هایی به حساب می آیند که در ساختمان سازی حرف اول را می زنند. در محوطه های مختلف ساختمان از این سنگ ها استفاده می شود. سنگ های کریستال یا چینی جزو خانواده سنگ های مرمریت و سنگ های آهکی به حساب می آیند. شما در سنگ کریستال چینی رنگ بندی چندانی را یافت نخواهید کرد زیرا این سنگ ها دارای رنگ سفید و رنگ های روشنی هستند.

در سنگ های کریستال طرح ها و رگه های رنگی بسیار متنوعی به کار رفته شده است که باعث می شود این سنگ ها از نظر ظاهری با یکدیگر تفاوت داشته باشند؛ البته ناگفته نماند که تفاوت این سنگ ها فقط در شکل ظاهری نیست و هر کدام از این سنگ ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. تمام ویژگی هایی که یک سنگ ساختمانی باید داشته باشد را شما میتوانید در انواع سنگ چینی یافت کنید. کشور ما ایران دارای منابع غنی می باشد. در بسیاری از شهرهای ایران منابع سنگ های چینی وجود دارد که انواع آن را از این منابع استخراج می کنند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی ها و سایر جزئیات سنگ کریستال چینی را بررسی کنیم.

ویژگی های سنگ های کریستال یا چینی

دارا بودن ویژگی های بسیار زیاد باعث شده تا استفاده از انواع سنگ چینی در ساختمان ها به یک ضرورت تبدیل شود. سنگ کریستال چینی دارای مقاومت بالا در برابر سایش، سرما، حرارت و ضربه است. این سنگ ها در فضای بیرونی و داخلی ساختمان کاربرد فراوانی دارند. در انواع مختلف سنگ چینی جذب آب حتی به زیر یک درصد هم نمی رسد؛ بنابراین بدون هیچ محدودیتی و ترس از مختل شدن کیفیت این سنگ ها می توان آنها را در محوطه بیرونی ساختمان و محیط های مرطوب استفاده کرد. حمام و دستشویی یک محیط مرطوب به حساب می آید. کیفیت سنگ هایی که در محیط های مرطوب از آنها استفاده می شوند، باید به قدری بالا باشد که در گذر زمان دچار خرابی نشوند. سنگ کریستال چینی یکی از گزینه های مناسب برای استفاده در محیط های مرطوب است. سنگ های چینی جذب آب بسیار پایینی دارند که همین موضوع باعث شده تا در محیط های مرطوب دوام خوبی داشته باشند. اغلب سنگ های چینی دارای رنگ زمینه ای سفید و با رگه های رنگی هستند. از بسیاری از انواع این سنگ ها برای فضای داخلی و تزئیناتی استفاده می شود. سنگ های کریستال یا چینی به بلورین بودن و درخشان بودن معروف هستند. این سنگ ها نور را به خوبی منعکس می کنند و به همین دلیل انعکاس نور در این سنگ ها به خوبی اتفاق می افتد. فضای اطراف سنگ های چینی به دلیل بازتاب نور زیاد، معمولا پر نور و روشن است. از مهمترین ویژگی های سنگ کریستال چینی می توان به زیبایی و استحکام بالای آن اشاره کرد. سنگ های چینی دارای تنوع بسیار زیادی هستند. ویژگی هر کدام از این سنگ ها با دیگری متفاوت است؛ بنابراین هر کدام از انواع سنگ های کریستال چینی موارد مصرف متفاوتی دارند. شاید تنها نقطه ضعفی که بتوان به سنگ چینی نسبت داد، تنوع رنگی بسیار پایین آن باشد. سنگ های چینی اغلب رنگ روشن هستند و در رنگ و طرح تنوع چندانی ندارند. شاید همین موضوع باعث محدودیت در استفاده از این سنگ ها شود. به طور کلی در ساختمان سازی سنگ های کریستال چینی کاربرد بسیار زیادی دارند. انواع مختلف این سنگ ها با قیمت های مناسب در دسترس است و شما میتوانید از آن برای موارد مختلف در ساختمان استفاده کنید.

مطالب مرتبط

© 2021 SangChalipa. Designed By MehdiEdalat