سنگ ساختمانی چلیپا
 آشنایی با بهترین سنگ چینی ایران - سنگ چلیپا

آشنایی با بهترین سنگ چینی ایران - سنگ چلیپا

سنگ های چینی در ایران در انواع مختلف تولید می شوند. این سنگ ها از معادن شهرهای مختلف ایران استخراج می شوند. کیفیت این سنگ ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین هر کدام از سنگ های چینی دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در این مقاله به بررسی بهترین سنگ چینی ایران می پردازیم.

آشنایی با سنگ های چینی

سنگ های چینی جزو خانواده سنگ های مرمریت به حساب می آیند. این سنگ ها در ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارند. سنگ های چینی را با نام سنگ کریستال نیز می شناسند. سنگ چینی یا کریستال مقاومت بسیار بالایی دارد و جزو با کیفیت ترین سنگ های ایران به حساب می آید. بهترین سنگ چینی ایران، سنگی است که در آن کانی کلسیت و ولاستونیت زیادی به کار رفته باشد؛ زیرا این سنگ ها مقاوم تر و سرسخت تر خواهند بود. ایران تولیدکننده انواع سنگ های کریستال یا چینی است. معادن بسیاری در شهرها و روستاهای مختلف ایران وجود دارد که سنگ چینی با کیفیت های متفاوت از آنها استخراج می شوند. سنگ چلیپا یکی از معروف ترین تولیدکننده های سنگ کریستال است که امروزه جزو بزرگترین صادر کننده های سنگ چینی در خاورمیانه به حساب می آید. سنگ چلیپا با تولید انواع سنگ های چینی یا کریستال با کیفیت توانسته است موفقیت های درخشانی در این زمینه کسب کند و رضایت مشتریان را به خود جلب کند. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین سنگ چینی ایران و ویژگی های آن می پردازیم تا شما را در انتخاب نوع سنگ راهنمایی کنیم.

معرفی بهترین سنگ چینی ایران

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کدام یک از سنگ های چینی عنوان بهترین سنگ چینی ایران را به خود اختصاص داده اند؟ سنگ های چینی انواع مختلفی دارند. این سنگ ها از معادن مختلفی استخراج می شوند که به طبع کیفیت و ویژگی های متفاوتی نیز دارند. شاید عنوان بهترین برای سنگ چینی مناسب نباشد و باید به بهترین های سنگ چینی اشاره کرد.
یکی از بهترین سنگ های چینی در ایران سنگ لایبید است. این سنگ جزو دسته سنگ های تزئینی به شمار می رود و از نظر استقامت در شرایط آب و هوایی مانند سرما و گرمای زیاد، بسیار مقاوم است. همین موضوع موجب شده تا این سنگ جزو بهترین سنگ چینی ایران به حساب بیاید. سنگ چینی لایبید با رنگ زمینه ای طوسی و خاکستری و با داشتن رگه های سفید و مشکی در زمره زیباترین و بهترین سنگ های کریستال قرار گرفته است. شما میتوانید از سنگ چینی لایبید در محوطه داخلی و خارجی ساختمان استفاده کنید؛ زیرا مقاومت این سنگ بسیار بالا است و در برابر هوازدگی کاملا ایمن می ماند. یکی دیگر از سنگ های چینی معروف ایرانی که می توان از آن به عنوان بهترین سنگ چینی نام برد، سنگ چینی سیرجان است. سنگ کریستال سیرجان جزو سنگ های ممتاز و برتر ایران به حساب می آید که علاوه بر پرطرفدار بودن آن در داخل ایران، جزو یکی از محصولات مرغوب صادراتی نیز به حساب می آید. سنگ چینی سیرجان دارای زمینه رنگی سفید و خطوط طوسی و طلایی است. وجود خطوط طلایی و طوسی در سنگ چینی سیرجان موجب شده تا از این سنگ در فضاهای خاص و لاکچری استفاده شود. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید سنگ چینی سیرجان قابلیت عبور نور از خود را دارد؛ بنابراین از این سنگ زیبا و خاص در محیط لابی، داخل آسانسور، کانتر و... استفاده می شود. این سنگ خاص و زیبا بسیار شفاف است و همچنین در مقایسه با نمونه های خارجی، از کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی نیز برخوردار است. لازم به ذکر است تا به این نکته اشاره کنیم که از سنگ کریستال سیرجان بیشتر در فضاهای خاص و سالن های مجلل استفاده می شود. طرح های این سنگ به قدری زیبا هستند که می توان آنها را برای لاکچری کردن سطوح مختلف استفاده کرد. به طور کلی میتوان گفت از این سنگ برای ساختمان های پر زرق و برق و گران قیمت استفاده می کنند. در مقابل دارا بودن این ویژگی ها قیمت مناسب این سنگ باعث جذب مشتری می شود.

مطالب مرتبط

© 2021 SangChalipa. Designed By MehdiEdalat